Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Румунія не бачить можливості військового втручання у випадку, якщо росія нападе на Молдову

Політика2 июня 2023, 15:27 0
Поделиться

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що не бачить можливості військового втручання своєї держави у випадку, якщо росія нападе на Молдову. Про це повідомляє місцеве ЗМІ Newsmaker з посиланням на виступ Йоганніса на саміті Європейської політичної спільноти.

Йоганніса спитали про дії Румунії у разі ескалації російської агресії в Молдові.

"У військовому плані я не бачу для нас можливості втрутитися у конфлікт. Але ми можемо допомогти з навчанням військових, підтримати з обладнанням та озброєнням. Є багато способів, якими ми можемо втрутитися та робимо це, щоб допомогти Молдові", – сказав він.

Президент Румунії зауважив, що Румунія є членом НАТО, а Молдова – нейтральна країна.

Він зазначив, що Румунія може допомогти Молдові щодо підвищення оборонного потенціалу: у навчанні та оснащенні її армії.

ДОВІДКА. Молдова втратила контроль над Придністров'ям після збройного конфлікту 1992-го, який нібито виник "через побоювання" проросійської частини населення, що Молдова увійде до складу Румунії. Туди введено окупаційні війська рф. 2006-го ПМР провела ніким не визнаний "референдум" про вступ до рф, але москва не взяла сепаратистський регіон до свого складу. У квітні 2014-го ПМР знову закликала рф визнати "республіку" незалежною державою: москва відмовчалася. У декларації ОБСЄ в 1999-му віталося "зобов'язання рф завершити виведення російських сил з території Молдови до кінця 2002-го", у травні 2017-го Конституційний суд Молдови визнав незаконним їх перебування у ПМР. У червні 2018-го Генасамблея ООН схвалила резолюцію щодо виведення військ рф з Придністров'я.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях