Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

У росії хочуть карати за прояви "русофобії" позбавленням волі до п'яти років

Політика21 мая 2023, 13:20 0
Поделиться

У країні-терористці росії почнуть карати громадян за прояви "русофобії" позбавленням волі до п'яти років або штрафом до 300 тис. руб (₴137 тис). Відповідний законопроект розробляють депутати держдуми рф, пише російський портал "вьорстка" із посиланням на одного з його авторів від партії лдпр.

Поправки про відповідальність за "русофобію" можуть з'явитися у статті 280 КК рф ("публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності") або у статті 136 КК рф ("порушення рівності права і свободи людини і громадянина").

У кремлі ідею нового покарання для росіян концептуально підтримали, каже джерело, близьке до адміністрації президента росії. За його словами, нова норма в КК рф буде "ідеологічною статтею".

"Самі розумієте, якщо не впадати в брехню, то це формулювання можна дуже зручно використовувати", – пояснило джерело.

Він додав, що за її допомогою можна буде притягувати до відповідальності "неблагонадійних людей". Також співрозмовник припустив, що формулювання у законі будуть "досить розпливчастими", щоб застосовувати їх проти того, "кого потрібно".

Самі розробники законопроекту називають формулювання його головною складністю. За словами одного з них, під поняття "русофобії" підпадуть висловлювання та робота деяких "іноагентів", а також людей, які дозволяють собі відкрито підтримувати перемогу України над росією у війні.

"Також "русофобією" вважатиметься тиск на росіян з метою дискредитувати російську владу, наприклад, вимоги висловитися проти війни для участі у міжнародних змаганнях", – зазначив співрозмовник.

Крім цього, до "русофобії" депутати пропонують віднести дії та висловлювання, що загрожують національній безпеці. Як приклад таких дій одне з джерел назвало рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.

Про необхідність доповнити Кримінальний кодекс рф покаранням за "русофобію" раніше говорив заступник голови мін'юсту росії андрій логінов.

"У законодавстві необхідно закріпити поняття "русофобія", ввести відповідальність за "русофобську діяльність" та сформувати механізм попередження ворожої до росії інформації", – сказав логінов на сесії Петербурзького міжнародного юридичного форуму "русофобія: нацизм XXI століття".

При цьому російська влада називає "русофобією" різні явища – від відрахування російських студентів у країнах ЄС до окремих висловлювань публічних людей. путін у ході виступу 9 травня на червоній площі в москві заявив, що "русофобія" – це "ідеологія переваги" "західних глобалістських еліт", які "стравлюють людей і розколюють суспільства, провокують криваві конфлікти та перевороти, сіють ненависть".

Поделиться
Теги: русофобія

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях