Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Влада Китаю розкритикувала позицію країн G7 стосовно Тайваню

Політика21 мая 2023, 10:15 0
Поделиться

Влада КНР різко розкритикувала намагання країн G7 втручатися - як вважають у Пекіні - у внутрішні справи країни, а також позицію «Сімки» стосовно Тайваню.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The New York Times.

«Група семи» в піднесеному тоні говорить про «рух до мирного, стабільного, процвітаючого світу», але те, що вона робить, перешкоджає міжнародному миру, шкодить регіональній стабільності та придушує розвиток інших країн», - цитує видання заяву Міністерства закордонних справ Китаю.

На переконання Пекіна, G7 проігнорувала його «серйозну стурбованість і наполягає на маніпулюванні темами, пов'язаними з Китаєм, на очорненні й нападках на КНР, а також на грубому втручанні у внутрішні справи».

Як пояснює NYT, лідери «Сімки» оприлюднили комюніке, у якому закликали до «конструктивних і стабільних відносин» з Китаєм, а також до миру й стабільності в Тайванській протоці. У документі також міститься заклик до Пекіна використати свій вплив на Росію, щоб змусити її вивести війська з України.

Проте, зауважує видання, навіть відносно м'які коментарі лідерів G7 щодо Тайваню є, з точки зору китайського МЗС, неприйнятним втручанням.

«Тайвань - це китайський Тайвань. Вирішення «тайванського питання» є справою самого китайського народу», - ідеться в заяві МЗС. На його думку, комюніке G7 є підтримкою незалежності Тайваню, що «лише створить серйозні потрясіння для миру й стабільності в Тайванській протоці».

Водночас заява МЗС не містить коментарів щодо заклику лідерів G7 до Китаю чинити тиск на Росію задля припинення війни проти України.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях