Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Столтенберг: Пекін уважно стежить за війною росії в Україні та виносить уроки

1 февраля 2023, 18:25 0
Поделиться

Пекін уважно стежить за війною росії в Україні та виносить уроки, які можуть вплинути на майбутні рішення.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісіда в Токіо, пише Bloomberg.

"Якщо президент путін переможе в Україні, це дасть сигнал про те, що авторитарні режими можуть досягти своїх цілей за допомогою грубої сили. Це небезпечно. Те, що сьогодні відбувається в Європі, завтра може статися в Східній Азії", – сказав Столтенберг на спільній пресконференції.

Повідомляється, що вторгнення росії в Україну викликало в Японії побоювання, що Китай може бути заохочений зробити подібну заявку щодо Тайваню. Такий крок Токіо розглядає, як прямий вплив на його власну безпеку.

Генсек НАТО підкреслив, що і Альянс, і Японія погоджуються, що "трансатлантична та Індо-Тихоокеанська безпека глибоко взаємопов'язані", додавши, що "те, що відбувається в цьому регіоні, має значення ля НАТО".

Як пише видання, європейськісоюзники дедалі більше усвідомлюють зростаючу загрозу безпеці, яку представляє Китай у різних сферах, особливо в довгостроковій перспективі.

"Ми ще раз підтвердили, що виведемо співпрацю Японії та НАТО на новий рівень, зокрема шляхом розвитку кіберзв'язків. Ми вітаємо інтерес і участь НАТО в Індо-Тихоокеанському регіоні", – сказав Кісіда.

Прем'єр-міністр Кісіда додав, що Японія створить представництво НАТО і розгляне можливість регулярно брати участь у різних зустрічах Альянсу.

У спільній заяві з викладом планів щодо посилення співпраці між НАТО та Японією, Столтенберг і Кішіда із занепокоєнням підкреслили "зростання військової співпраці росії з Китаєм", у тому числі через спільні операції та навчання поблизу Японії. Вони також заявили, що "рішуче виступають проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою чи примусом у Східно-Китайському морі", закликаючи до "мирного розв'язання проблем з обох боків протоки".

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях