Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Стимулятори росту рослин. Які вони є та де використовуються

2 августа 2021, 15:15 0
Поделиться

Сучасне садівництво – це не просто «посадили та полили рослину». Сьогодні, щоб отримати здорову рослину, яка ще й швидко виросла, потрібно прикласти багато зусиль. Наприклад, допомогти дереву швидше підрости завдяки спеціальним стимуляторам росту. Природні стимулятори росту рослин дозволяють їм рости швидше без шкоди для самої рослини. Звісно є не тільки природні стимулятори, але і хімічного походження. Які обрати, залежить від багатьох факторів. Але завдяки використанню стимуляторів росту, рослини швидше набирають зелену масу, мають більш пишний цвіт та дають кращий урожай.

Природні стимулятори росту та їх особливості

Природні стимулятори росту є натуральними. Їх виготовляють на основі сировини природного походження. Завдяки цьому, побічні дії подібних стимуляторів мінімальні, а їх біологічна активність на високому рівні.

Одним з найбільш відомих натуральних стимуляторів є вербова вода. Так називають воду, у якій укорінювались гілочки верби. Завдяки своїй біологічній активності, вона дозволяє пришвидшити формування коріння інших рослин. Для того щоб вона подіяла, достатньо витримати у такій воді живці потрібної нам рослини протягом 5-10 діб. Але зазвичай цей метод використовується якщо ви намагаєтесь стимулювати ріст рослини своїми силами. В магазинах можливо придбати більш концентровані екстракти, які більш ефективно впораються зі своїм завданням.

Також дуже високий показник приросту показують препарати на основі алое. Навіть простий розчин алое і води стимулює ріст рослини. До того ж сік алое відрізняється антибактиріальними властивостями. Але щоб матеріал показав все на що здатен, потрібно, щоб він відповідав певним нормам. Наприклад, найкращий результат показує концентрат з алое, який тримали подалі від сонячного світла та при низьких температурах. Тоді сік алое здатен видати максимум поживних речовин.

Мед – це ще один стимулятор, який використовується як для стимуляції росту так і для того, щоб допомогти рослині швидше розвиватись. Але мед при неправильному використанні може, навпаки, нашкодити, тому важливо дотримуватись дозування та не перенасичувати рослину живленням на базі меду.

Болотний мох або сфагнум також має властивості, які дозволяють ефективно його використовувати у догляді за рослинами. Речовини, які має мох, відрізняються антибактеріальним ефектом, завдяки чому саджанець не тільки швидко укорениться, але і почне активно рости.

Звісно існує безліч інших варіантів природних стимуляторів росту, але їх завжди поєднує доволі м’яка дія та помітний ефект, який дозволяє використати природні ресурси рослини без шкоди для неї та оточуючих.

Синтетичні стимулятори росту рослин

Синтетичними стимуляторами виступають комплексні препарати, які зазвичай виготовляються на основі фітогормонів, амінокислот та мінеральних солей. Кожен з них по різному впливає на рослину, ріст якої провокує. Але зазвичай, подібні препарати впливають на формування кореневої системи та поглинання поживних речовин. Також деякі препарати дозволяють формуватись великим плодам, та пришвидшують їх достигання.

Де можна використовувати стимулятори росту для рослин

Зазвичай підживлення вимагають рослини різного типу та сорту. Але щоб воно було ефективним, потрібно правильно обрати препарат, орієнтуючись не тільки на тип речовини, але і на те, для яких саме культур потрібен додатковий стимул:

  • колосові-зернові або технічні культури;
  • плодово-ягідні рослини;
  • овочеві культури.

Окрім того підживлення може вимагатися як для рослин у відкритому грунті, так і для тепличних культур.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях