Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Шабан: НБУ змінить дизайн монет номіналом 1 і 2 гривні, щоб їх було легше розрізняти

Економіка14 ноября 2023, 10:16 0

Національний банк планує змінити дизайн монет номіналом 1 і 2 гривні, щоб їх було легше розрізняти. Про це заступник голови НБУ Олексій Шабан розповів в інтерв'ю The Page.

Підготовку до редизайну Нацбанк розпочав у 2021 році після скарг українців на схожість цих монет.

"Ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет. Через повномасштабну війну у лютому минулого року цю роботу поставили на паузу, але після стабілізації ситуації в країні ми повернемось до неї", – сказав Шабан.

За словами Шабана, оновлення дизайну банкнотно-монетного ряду – постійний процес для всіх центральних банків. І НБУ в цьому питанні не виняток.

"Такі зміни повинні проводитися в середньому раз на сім-десять років, насамперед для підвищення захищеності готівки", – зазначив заступник голови НБУ.

Він додав, що, на думку Нацбанку, майбутні зміни дизайну мають проводитися після громадського обговорення.

У 2021 році центробанк ЄС оголосив про необхідність "капітального ремонту" валюти, який також посилить її безпеку. Це має бути перша зміна дизайну євро з часу його запуску 1 січня 2002 року.

У липні 2023 року Європейський центробанк запустив опитування про редизайн євро. Громадяни 20 країн єврозони просили допомогти обирати із семи внесених до остаточного списку тем — від річок і птахів до культури та цінностей.

Теги: НБУ, Шабан

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях