Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Клімкін: Для врегулювання зернової кризи спочатку треба зняти емоційний рівень

Економіка26 сентября 2023, 17:24 0

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що для врегулювання зернової кризи спочатку треба зняти емоційний рівень, а потім провести спільну зустріч представників України, Польщі і Єврокомісії.

Таку думку Клімкін висловив у програмі «Укрінформ: Вечірній стрім».

Дипломат зазначив, що у ситуації з Польщею ми зараз закопуємось в «емоційну нору», результатом чого стала не емоційна, а політична криза.

«Потрібно зняти емоційний рівень спочатку, потім зібратися, спокійно поговорити, як це розрулити. Розрулити це можна - зі словаками ж говоримо про тимчасове ліцензування. Це можливо? Можливо. З поляками це складніше, але також можливо. Єврокомісія також має включитися, а не дивитися з Брюсселя на якійсь відстані. І далі просто зрозуміти, які у нас ставки. А ми на сьогодні один одному потрібні реально як ніколи», - сказав Клімкін.

Він зауважив, що у відносинах з Польщею експорт українського зерна - це «серйозне питання, яке вийшло за рамки звичайної емоційної кризи».

За його словами, його можна вирішити, однак, на думку ексглави української дипломатії, після виборів у Польщі усе не буде так просто, як дехто сподівається.

У цьому контексті він нагадав, що на переговорах про вступ України до ЄС будуть також інші «польські теми».

«Я маю на увазі не тільки сільське господарство. А транспорт? А дозволи? А можливість нам працювати на території Польщі?.. Я хочу сказати, що у нас буде непроста історія - я не кажу, що вона буде поганою, це фундаментальна різниця, але вона буде непроста під час вступу до ЄС», - спрогнозував ексміністр.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях