Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Мінрозвитку: росія відновила реєстрацію суден в межах «зернової ініціативи», але логіка вибору є незрозумілою

6 июня 2023, 09:15 0
Поделиться

російська сторона в межах «зернової ініціативи» відновила реєстрацію вхідного флоту з порушенням сталого алгоритму реєстрації та інспектування суден.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«російська сторона 4 червня зареєструвала 2 вхідних судна, які були заявлені до участі в «зерновій ініціативі» в той же день. Це суперечить прийнятим правилам інспектування суден, які передбачають, що першочергово перевірку проходять ті, які найдовше знаходяться в очікуванні», - йдеться в повідомленні.

При цьому, заявили у міністерстві, росіяни проігнорували необхідність інспектування 56 суден, що вже тривалий час очікують у територіальних водах Туреччини на вхід в українські порти.

У Мінвідновленні наголосили, що реєстрація вхідного флоту росією в Спільному координаційному центрі (СКЦ) здійснюється обмежено, а логіка вибору суден для реєстрації є незрозумілою та непрозорою. Жодних критеріїв щодо кількості і черговості вибору суден для реєстрації російська сторона не називає.

«Інспекційний план на сьогодні передбачає 9 інспекцій (3 – на вхід, 6 – на вихід), але зазвичай росіяни виконують не більше половини з погодженого ними ж плану. Середньодобова кількість інспекцій у травні становила тільки 3 судна на добу, а перевірки флоту не проводились із 1 червня через блокування росією реєстрації нових суден», - уточнили в Мінвідновленні.

Наразі в черзі в територіальних водах Туреччини очікують на інспекцію 67 суден, з яких 58 – йдуть під завантаження в українські порти, а 9 – вже завантажені продовольством.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях