Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

ПФУ: Збільшити розмір майбутньої пенсії можна завдяки добровільним внескам

Економіка27 мая 2023, 16:35 0
Поделиться

Розмір пенсії в Україні безпосередньо залежить від страхового стажу, який "напрацювала" людина, та розміру офіційної зарплати протягом усієї трудової діяльності. Тому збільшити розмір майбутньої пенсії можна завдяки добровільним внескам.

Про це пише "Обозреватель" з посиланням на Пенсійний фонд (ПФУ). Там наголосили: скористатися таким механізмом можуть лише ті, хто ще не вийшов на пенсію.

"Для офіційно непрацюючих добровільно сплачені внески – це набутий страховий стаж та заробітна плата для майбутньої пенсії, для працюючих – збільшена заробітна плата. Отже, якщо людина вже отримує пенсію, то новий механізм сплати добровільних внесків не для неї", – пояснили у ПФУ.

Долучитися до системи сплати добровільних внесків можуть люди, які не працюють чи працюють та отримують низьку зарплату, однак мають заощадження, або близьких, які готові сплатити на їхню користь пенсійні внески. Так, право на добровільну сплату єдиного внеску мають:

  • особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі;
  • особи, які навчаються у вишах за денною формою навчання, а також в аспірантурі та докторантурі;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
  • громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України.

Щоб зробити добровільний внесок, потрібно звернутися до Пенсійного фонду через електронний кабінет, для чого потрібна заява та електронний підпис. Користувачеві, який увійшов на портал ПФУ за допомогою КЕП, надається можливість:

  • заповнити дані про особу, на користь якої вона бажає сплачувати внески;
  • переглянути (за потреби) друковану форму договору;
  • підписати договір та перейти на інтерфейс сплати внеску.

Ще один варіант збільшити розмір майбутньої пенсії – за власним бажанням збільшити собі пенсійний вік, випливає з 29 статті Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування". Наприклад, замість 60 років вийти на пенсію у 65 років та 7 місяців.

Згідно із законом, якщо українець самостійно ухвалює рішення вийти на пенсію пізніше, його виплату збільшать на певний відсоток. Так:

  • якщо відстрочити пенсію на період до п'яти років – за кожен місяць без пенсії розмір виплати збільшать на 0,5%;
  • якщо відстрочити пенсію на період від п'яти років – за кожен місяць без пенсії розмір виплати збільшать на 0,75%.

Збільшити виплати людини, яка вже отримує пенсію, можна за допомогою благодійних пожертвувань. У разі персоналізованого внеску 70% від суми піде на пенсію конкретної людини, а ще 30% віддадуть Пенсійному фонду на фінансування інших пенсіонерів.

Нагадаємо, 1 березня попри воєнний стан в Україні відбулася щорічна індексація пенсій. Виплати підвищили на 19,7% для 10,5 млн пенсіонерів.

Тим часом українські пенсіонери віком від 70 років можуть розраховувати на щомісячні компенсаційні виплати в близько 300-570 грн. Однак лише за умови, що пенсії, які вони отримують, менше ніж 10 340 грн.

А з 1 липня на доплату до пенсії у розмірі 1000 грн. у червні можуть претендувати українці, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5842 грн. та при виході на заслужений відпочинок мали 35 років стажу. Йдеться про українців, які продовжили працювати на заслуженому відпочинку та отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Поделиться
Теги: ПФУ, пенсії

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях