Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Україна отримає від МВФ понад 15 млрд доларів

Економіка1 апреля 2023, 10:01 0

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічний пакет фінансування для України в розмірі 15,6 млрд дол. США.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Перший транш в розмірі 2,7 млрд дол. прямого бюджетного фінансування очікується вже найближчим часом.

Програма включає два етапи. На першому етапі, що запланований на 2023-24 роки, буде формуватися надійний бюджет, в який має надійти якомога більше доходів. Планується, що держава протидіятиме чинникам, які можуть зменшити податкові надходження.

Перший етап також передбачає зниження інфляції та утримання обмінного курсу, в тому числі за допомогою підтримки відповідних валютних резервів. Крім того, очікуються заходи щодо сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, включно з підготовкою більш глибокої оцінки стану банківського сектора, а також продовженням сприяння незалежності НБУ.

Водночас, Уряд України зобов’язується підтримувати та продовжувати реформи щодо зміцнення системи управління та боротьби з корупцією, у тому числі шляхом внесення змін до законодавства.

На другому етапі проведуть реформи, які допоможуть максимально ефективно підтримувати післявоєнне відновлення та реконструкцію.

Планується, що під час другого етапу Україна повернеться до довоєнних рамок політики, зокрема, до гнучкого обмінного курсу та таргетування інфляції. Водночас, буде зосереджено увагу на впровадженні суттєвих структурних реформ у фіскальній політиці для стабілізації середньострокових надходжень шляхом впровадження стратегії національних доходів, а також започаткування управління державними фінансами та запровадження реформ управління державними інвестиціями, які допоможуть у процесі післявоєнної реконструкції. Для підтримки післявоєнних реформ, необхідно покращити конкуренцію у енергетичному секторі, одночасно зменшуючи квазіфіскальні зобов’язання.

В свою чергу, Уряд України зобов’язується:

зміцнювати політики, які підтримують фіскальну, зовнішню, цінову та фінансову стабільність;

підтримувати економічне відновлення з одночасним покращенням управління та зміцненням інституцій задля сприяння довгостроковому зростанню на шляху післявоєнної відбудови України та її євроінтеграції.

Теги: МВФ

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях