Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

У рф не можуть вчасно побудувати атомний криголам, оскільки немає деталей, які виготовляють лише в Україні

Економіка29 марта 2023, 16:25 0
Поделиться

У рф не можуть вчасно побудувати та спустити на воду атомний криголам "росія", оскільки для судна необхідні унікальні деталі, які виготовляють лише в Україні. Про це 28 березня повідомило росЗМІ "Комерсантъ".

Раніше в росії припускали, що допомогти оснастити криголам необхідними деталями — кронштейнами гребних валів, льодовими зубами та кронштейнами керма — зможе завод "Енергомашспецсталь" у Краматорську (Донецька область).

Проте українське виробництво було знищено зс рф у травні 2022 року. Окупанти розбомбили розміщений на території міста завод.

Поки дістати аналогові деталі, необхідні будівництва криголама, неможливо.

Чим займалося українське підприємство "Енергомашспецсталь"

ПАТ "Енергомашспецсталь" (м. Краматорськ, Донецька обл.) – найбільший український виробник спеціальних литих та кованих виробів індивідуального та дрібносерійного виробництва для металургії, суднобудування, енергетики (вітро-, паро-, гідро-, атомної) та загального машинобудування. Продукція підприємства відома у більш ніж 50 країнах світу.

Внаслідок ракетно-бомбового удару, завданого російською федерацією увечері 5 травня, було знищено обладнання ковальсько-пресового цеху заводу. Зокрема, пошкоджено автоматизовані кувальні комплекси та насосно-акумуляторну станцію.

Криголам "росія": що відомо про його будівництво

Про створення у рф дизельних та атомних криголамів, які нібито не мають аналогів у світі, російський президент володимир путін заявляв ще на початку листопада 2020 року.

"За ними майбутнє, і впевнений, що наші талановиті кораблебудівники готові до новаторства, до пошуку та впровадження сміливих технічних рішень", — заявив путін.

Одним із таких суден мав стати атомний криголам, названий на честь країни-творця.

"росію" мали побудувати на корабельні "звезда". Спуск на воду планувався 2027 року.

Проте вже зараз, за інформацією "Комерсантъ", виникли відставання у виготовленні великих корпусних виливків. Крім того, творцям криголама не вдалося вписатися в кошторис і тепер їм доведеться заплатити трохи більше за ядерну енергетичну установку судна. Йдеться про збільшення вартості держконтракту на 40–60%.

Крім того, згідно з даними ЗМІ із власних джерел, є відставання у проведенні робіт і з боку самої "звезды": для його скорочення корабельні необхідно залучити більше робітників для корпусних та зварювальних робіт на криголамі.

Поделиться
Теги: криголам

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях