Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

NYT: Наступного тижня збереться робоча група ЄС із передачі активів рф Україні

Економіка25 марта 2023, 16:04 0
Поделиться

Наступного тижня у Брюсселі збереться робоча група ЄС, створена для розгляду можливості використати заморожені російські активи для відновлення України. Про це повідомляє New York Times.

Зазначається, що на Заході зростає підтримка ідеї примусового стягнення грошей із росії на відновлення України. Світовий банк оцінює збитки, завдані країні війною $411 мільярдів.

Минулого року західні банки заморозили близько 300 мільярдів доларів активів центробанку росії, а також заморозили великі суми приватних російських грошей.

"В принципі, все ясно: росія має заплатити за відновлення України", - заявив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, який головує в Раді ЄС. Водночас, за його словами, втілення цього принципу на практиці пов'язане із певними складнощами.

"Це має бути зроблено відповідно до законодавства ЄС та міжнародного права, а прямої моделі для цього зараз не існує", - сказав він.

Робоча група ЄС, яка займеться цим питанням, була створена минулого місяця на вимогу групи східноєвропейських та балтійських країн.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях