Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Анкара надала ЄК запевнення, що з 1 березня товари не будуть йти транзитом до росії

Економіка21 марта 2023, 16:26 0
Поделиться

Туреччина припинила транзит товарів, які перебувають під санкціями Заходу, до росії після посилення тиску США та Європи на Анкару з вимогою вжити заходів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

"Уряд Туреччини передав компаніям список заборонених іноземних товарів і наказав їм не перевозити їх до росії з 1 березня. Будь-які товари з цього списку блокуються, з якої б країни вони не надходили", – заявив голова Стамбульської асоціації експортерів чорних і кольорових металів Четін Течделіоглу.

Офіційний представник ЄС повідомив агентству, що Анкара надала Європейській комісії усні запевнення, що з 1 березня товари не будуть йти транзитом до росії, якщо на них поширюються санкції ЄС, США чи Великобританії та експортний контроль.

Західні країни ввели рекордні санкції проти Москви після її вторгнення в Україну в лютому минулого року. Проте канали постачання залишаються відкритими з сусідньої Туреччини та інших світових торгових центрів, що спонукало Вашингтон попередити минулого місяця про експорт хімікатів, мікрочіпів та інших продуктів, які можуть бути використані у військових зусиллях москви.

Туреччина, яка є членом НАТО, намагалася збалансувати свої добрі зв’язки як з москвою, так і з Києвом під час війни. Вона принципово виступає проти санкцій, але заявляє, що їх не будуть обходити в Туреччині, і що жодна продукція, що поставляється, не може використовуватися російськими військовими.

Проте товари, вироблені в Туреччині, навіть з комплектуючими з інших країн, все одно можуть поставлятися в росію без обмежень.

За словами , нові обмеження Туреччини викликали пошук серед російських імпортерів альтернативних постачальників у Казахстані та інших країнах.

Поделиться
Теги: Туреччина

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях