Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Як грамотно писати дати англійською мовою: основні правила

3 мая 2024, 18:03 0

Незалежно від соціального та професійного статусу життя кожної людини нерозривно пов’язане з датами. Їх позначають у своїх щоденних записах школярі та студенти, а на роботі до них особлива увага, бо зазвичай від термінів виконання виробничих завдань залежить стан справ в компанії або на підприємстві. Під час комунікацій з представниками інших країн обов’язково знадобиться вказувати дати англійською, враховуючи прийнятний формат для конкретної географічної зони.

Щоб уникнути непорозумінь, слід детально ознайомитись з правилами написання дат англійською та на самому початку врахувати наступне:

  • число заведено визначати порядковим числівником в діапазоні 1-31;
  • місяць позначають за допомогою іменника або його скороченої форми, тобто January або Jan, March або Mar;
  • щоб вказати рік, знадобиться використати чотири цифри, тобто 2024 – two thousand twenty-four.

Для правильного написання дати англійською також знадобляться більш змістовні знання стосовно особливостей, що притаманні різним англомовним країнам.

Як писати дати англійською в американському форматі

На американському континенті на перше місце ставиться місяць, а вже за ним позначають день та рік. При цьому в більшості випадків назву місяця пишуть у повному форматі, а день та рік розділяють комою. Наприклад: April 12, 2024; July 22, 2002; November 30, 1996.

При складанні офіційної документації та під час листування дата англійською мовою може зазначатись з вживанням скорочених написів для місяця та року. Наприклад: October 10, 2024 може бути записано як Oct 10, '24. Найбільш вживаним є варіант написання часу у 12 годинному форматі, тобто 8:10; 1:35; 11:25, але з обов’язковим додаванням скорочень a.m та p.m. Вони вказують на конкретний інтервал: до полудня чи після, відповідно.

Але цілком допустимо використання скороченого числового запису, в якому найбільш популярним розділовим знаком виступає слеш: 8/9/2016. Також можна проставляти крапки чи дефіси: 21.12.2003 чи 13-02-2005.

Будь-яка дата англійською мовою прочитується за правилами, що відрізняються від української. Рік слід читати як два окремих числа: одне складається з перших двох цифр, а наступне з інших двох. Наприклад, починаючи з 2001 року це виглядає наступним чином: 2010 – twenty ten; 2015 – twenty fifteen. Приклад читання більш ранньої дати англійською буде таким: 1855 – eighteen fifty-five.

Написання дати англійською за британськими звичаями

EnKnVS_vZPnAVip7Vn8-5kL9s5IrgqDu7ago7OqdV75JT8KXG2An6f8byjHuuEtrJ7EsEVkcyQn5H-IiaYtLpN7ZQfEsn0MqCsBmC12NA9w2BPPAEdPlDGSCWQxN4Xc9wtgvv-xtVQJORvSEwq8X-w

У британських країнах прийнято спочатку записувати день, а вже після нього місяць та рік, що майже відповідає українським традиціям. Назви місяців найчастіше скорочують, а всі позначення між собою відокремлюють пробілами. Приклади: 20 January 2023; 27 June 2008; 7 September 1999.

Британська манера також передбачає використання порядкових числівників при запису днів, тобто 19th April 2022. Найбільш популярною формою представлення часу вважається 24-годинна: 18:20; 11:15; 09:25.

У інших країнах, до яких можна віднести Австралію та Канаду, використовують формат дати, що дещо відрізняється від обох вищезазначених. Найбільш поширено там застосовують запис, що дуже схожий на британський, але скорочують назви місяців та додають порядкові числівники, зазначаючи дні.

Як спитати про дату англійською

Щоб дізнатися, який сьогодні день тижня або число, слід застосувати фрази типу what day…? або ж what date…?. У відповідь звучатиме: today is… або it is…. В розмовному мовленні ці словосполучення можна не застосовувати.

What day is it tomorrow? – Який завтра день тижня? It is Friday tomorrow. – Завтра п’ятниця.

What date is it today? – Яке сьогодні число? It is the 23st of July. – Сьогодні 23-е липня.

Засвоївши основні правила написаннядати англійською, можна виключити проблеми, що виникають при ознайомленні з будь-якими документами англійською мовою або під час відвідування англомовних сайтів.

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Останні новини

читать
Мы в соц.сетях